Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Msza i koncert w Arboretum we wtorek 15 sierpnia 2023 r.

Zapraszamy na ostatni w tym sezonie koncert w Zaczarowanym Ogrodzie, który odbędzie się we wtorek 15 sierpnia o godzinie 17:00.

Na zakończenie tegorocznego sezonu koncertowego oddajemy scenę młodym muzykom jazzowym, inspirującym się różnymi nurtami muzycznymi i zaangażowanym w wiele różnorodnych projektów:
Adam Dzierżęga - piano
Marcin Konieczkowicz - saksofon
Paweł Zwierzyński - Pióro - kontrabas
Podczas naszego koncertu wybrzmią standardy i własne inspiracje muzyków, nawiązujące do subtelnego i pogodnego oblicza jazzu.
Ponieważ w tym dniu obchodzimy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane też świętem Matki Boskiej Zielnej oraz Święto Wojska Polskiego, tradycyjnie już przed koncertem, o godzinie 16:00, na polanie wypoczynkowej odbędzie się msza polowa, po której bezpośrednio zapraszamy Państwa na koncert.
Przy wejściu do Zaczarowanego Ogrodu będzie można się poczęstować ziołowymi lemoniadami przygotowanymi przez Raciborski Gród Średniowieczny, w którym już od 10:00 będzie można skorzystać z atrakcji w ramach wydarzenia "Zielna obfitość w grodzie".
Zapraszamy!
Informacje o muzykach:
Adam Dzierżęga: muzyk zarówno z pasji, jak i zawodu. Pianista jazzowy i klasyczny. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia artystyczne i naukowe. Prócz South Silesian Brass Band, członek wielu innych grup muzycznych, takich jak: Miejska Orkiestra Dęta "Rybnik", zespół muzyczny Natalii Sikory, Big Silesian Band, Illusion Of Movement. Ukończył studia I stopnia w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w klasie fortepianu jazzowego dr hab. Piotra Wyleżoła. Świeżo upieczony absolwent studiów II stopnia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie fortepianu prof. dr hab. Wojciecha Niedzieli. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku. Zajmuje się wykonawstwem szeroko pojętej muzyki jazzowej oraz klasycznej, a także rozrywkowej. Ponadto jest czynnym muzykiem kościelnym – organistą. Niejednokrotnie dokonywał syntezy powyższych gatunków muzycznych we własnej działalności artystycznej, aranżując chociażby Polonez As-dur Op. 53 Fryderyka Chopina na trio jazzowe, czy też wybrane pieśni liturgiczne kościoła rzmyskokatolickiego na skład od tria po kwintet jazzowy. Swoje umiejętności doskonalił podczas warsztatów muzycznych z takimi osobistościami, jak: Adam Makowicz, Dayna Stephens, Enrico Pieranunzi, Roxy Coss, prof. zw. Andrzej Tatarski, Lidia Grychtołówna, prof. zw. Monika Sikorska-Wojtacha oraz wielu innych. Współpracował z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in.: Grażyna Łobaszewska, Michał Szpak, Ewa Farna, Ania Wyszkoni, Justyna Steczkowska, Piotr Cugowski, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Katarzyna Cerekwicka, Magda Steczkowska, Kasia Stankiewicz, Kayah, Cleo, Rafał Brzozowski i inni, koncertując w kraju i poza granicami Polski, m. in.: w Kazachstanie, Włoszech, czy też w Czechach. Prywatnie - wielki miłośnik kurzenia fajki oraz żeglarz, a za niedługo także motocyklista.
Marcin Konieczkowicz: krakowski saksofonista altowy oraz barytonowy; absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie saksofonu oraz saksofonu jazzowego; w ciągu ostatnich lat został laureatem głównych nagród najważniejszych konkursów i festiwali jazzowych m.in.: Jazz nad Odrą, Jazz Juniors, Blue Note Poznań Competition, Jazzowy Debiut Fonograficzny, Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu. Na co dzień prowadzi działalność koncertową głównie na deskach krakowskich klubów jazzowych z zespołami: „Kuba Banaszek Quartet”, „Tercet Kamili Drabek” oraz „Orchestra Dedicated” Wojciecha Groborza. Prywatnie - zapalony czytelnik Przekroju oraz entuzjasta kuchni roślinnej.
Paweł Zwierzyński - Pióro: kontrabasista, gitarzysta basowy. Współtworzy zespół Miłosz Oleniecki Trio z którym wydał w 2021 r. debiutancką płytę „Songs for A.“. Czynnie bierze udział w wielu zróżnicowanych stylistycznie projektach muzycznych. Współpracował z wieloma artystami sceny polskiej oraz zagranicznej, m.in.: Pawłem Kaczmarczykiem, Grzegorzem Karnasem, Martą Klouckovą (Czechy) oraz Helin – Mari Arder (Estonia). Koncertował w wielu krajach, w tym w Polsce, Chinach, Włoszech, na Łotwie oraz Słowacji. Swobodnie odnajduje się w wielu stylach muzycznych, jednak jego prawdziwą miłością jest bop. Pasjonat muzyki klasycznej, elektronicznej oraz metalowej, co pozwala mu odnajdować inspiracje w całym spektrum muzyki. Zapalony fan Formuły 1 oraz bezalkoholowych piw kraftowych, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.