Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Aktualności

Artykuły

 • Zapraszamy 15 sierpnia do Arboretum!

  Zapraszamy do spędzenia rodzinnego popołudnia w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. Z okazji Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święta Wojska Polskiego, na polanie wypoczynkowej obok Zaczarowanego Ogrodu o godzinie 16:00 odbędzie się msza polowa. Bezpośrednio po mszy, o godzinie 17:00, będzie można wysłuchać ostatniego w tym sezonie koncertu w Zaczarowanym Ogrodzie. Zagra dla Państwa kwartet smyczkowy. Tworzą go śląscy muzycy, związani z Filharmonią Zabrzańską oraz Filharmonią Częstochowską, będący grupą przyjaciół złączonych pasją do muzyki. Zespół posiada szeroki repertuar muzyki klasycznej i rozrywkowej, dzięki czemu podczas raciborskiego koncertu każdy z słuchaczy znajdzie coś miłego dla swego ucha.
  Adam Zając - skrzypce
  Ewa Zając - skrzypce
  Krzysztof Meisel - altówka
  Anna Matera - wiolonczela

  Czytaj Więcej o: Zapraszamy 15 sierpnia do Arboretum!
 • Co nowego u nas?

  Kilka terenowych nowinek:
  - przy panoramie markowickiej pojawił się pulpit opisujący to, co da się w tym miejscu zobaczyć
  - wymieniliśmy ostatnie dwie tablice na aktualne - znajdziecie je przy kurhanach i przy Studni Książęcej
  - na polanie wypoczynkowej pojawiła się nowa wystawa, która od początku roku wędruje po ogrodach botanicznych Polski, aktualnie zagościła w naszym Arboretum
  Zapraszamy!
  Czytaj Więcej o: Co nowego u nas?
 • Uroczyste otwarcie pochylni dla osób niepełnosprawnych 21.07.2022

  Zachęcamy do odwiedzania obiektów tworzących szlak SILESIANKA po obu stronach polsko-czeskiej granicy. Od 21 lipca jest oficjalnie dostępny dla Państwa kolejny element infrastrukturalny tego szlaku, a mianowicie pochylnia dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do Zaczarowanego Ogrodu.
  Dziękujemy Euroregionowi Silesia oraz Miastu Racibórz za możliwość realizacji tego projektu. 
  Zachęcamy również do udziału w programie lojalnościowym szlaku SILESIANKA. Możecie kolekcjonować pieczątki w specjalnych dostępnych u nas książeczkach lub zbierać lokalizacje w aplikacji.
  Szczegóły programu oraz wszelkie materiały promocyjne, w tym trasy tematyczne po SILESIANCE oraz mapy, są dostępne w biurze Arboretum w godzinach pracy biura.
  Czytaj Więcej o: Uroczyste otwarcie pochylni dla osób niepełnosprawnych 21.07.2022