Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Mieszkańcy lasu w skali makro

 

W 2024 r. tuż przy głównym wejściu do Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu stanęło 9 modeli w skali XL, przedstawiających gatunki zwierząt i grzybów występujących na ziemi raciborskiej. Ta nowa ścieżka dydaktyczna nazywa się "Mieszkańcy lasu w skali makro". Modele wykonał artysta plastyk Tomasz Wagner. Modele wiernie oddają budowę morfologiczną gatunków, które przedstawiają. Znajdziecie Państwo u nas: żuka gnojowego, pająka krzyżaka, grzyby muchomora czerwonego, czubajkę kanię oraz podgrzybka szlachetnego, komara brzęczącego, motyla pazia królowej wraz z gąsienicą oraz ślimaka winniczka.

Przy każdym ze stanowisk z modelami umieszczono tabliczki, informujące o danych gatunkach.  Zostały one opracowane według spójnego wzoru graficznego, nawiązującego do pozostałych tablic informacyjnych na terenie Arboretum.

Modele zostały sfinansowane z  budżetu Miasta Racibórz oraz dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.